Opinie o nas

Krzysztof Gębski

Krzysztof Gębski krzysztof.gebski@gmail.com nick: krzysztofG

„Jestem pewien, że uczestnictwo w kursie programowania organizowanym przez Corealate to idealna decyzja o rozwoju jako programista i wstąpieniu do świata IT.

Jako osoba mająca doświadczenie w dydaktyce, doskonale zdaję sobie sprawę, że ilość zdobytej wiedzy jest proporcjonalna do metod nauczania. Pomimo ogromnego obecnie dostępu do materiałów w sieci www, bezpośrednie wsparcie i kontakt personalny z instruktorem wciąż jest najlepszym i najwydajniejszym rozwiązaniem.I tu muszę wspomnieć o największym atucie szkolenia – ludziach którym bardzo zależy, aby kursant wyszedł z wiedzą, i to wiedzą niezbędną popartą praktyką. Instruktorzy prowadzący zajęcia są ludźmi z pasją, mającymi wieloletnie doświadczenie zarówno merytoryczne jak i dydaktyczne (co już nie jest tak powszechne). Mimo sporej różnicy w doświadczeniu kursantów, nikt nie czuł się zagubiony i opuszczony, wręcz dzięki zachętom prowadzących starał się nadrobić wymagany materiał.

Sam kurs obejmował wiele zagadnień, które początkujący programista z całą pewnością spotka na swojej drodze rozwoju. Analiza problemów oraz sposoby ich rozwiązań jakie poznałem na kursie, pozwoliły mi na jasną ocenę własnych możliwości oraz pozbycie się uczucia „ja tego nie zrobię, to jest dla mnie za trudne”. Oczywiście nic nie przychodzi łatwo, bez systematycznej pracy własnej się nie obejdzie.

Ogromnym plusem jest również praktyczne podejście do programowania (z zachowaniem dobrych praktyk) – większość zadań rozwiązują kursanci pod bacznym okiem prowadzących, wymieniają się wiedzą i zdobywają doświadczenie w pracy grupowej (git merge conflict, nie ma problemu :-)).Czy kurs pomógł mi w znalezieniu pracy w IT? Dla mnie proces szukania pracy jako programista trwał tylko dwa tygodnie…  „

 


 

Jan Kocoń jankocon7@gmail.com nick:Baca

Jan Kocoń jankocon7@gmail.com nick:Baca

„Uważam, że Corelate to przede wszystkim wspaniali ludzie którzy bardzo dobrze spisują się w swoich rolach. Mimo iż kurs odbyłem ponad pół roku temu to nadal mam kontakt z prowadzącymi jak i uczestnikami kursu.

Kurs Corelate umożliwił mi poszerzenie swojej wiedzy oraz zdobycie pracy jako junior java developer w Accenture. Na kursie poznałem między innymi .Net framework, system kontroli wersji Git, wzorce projektowe, testy jednostkowe, metodyki zwinne oraz nabyłem umiejętność analitycznego myślenia. Dowiedziałem się czym są dobre praktyki programowania takie jak SOLID, GRASP, KISS czy DRY oraz jak je stosować w praktyce.

Bardzo istotną kwestią dla mnie były zajęcia rozwijające umiejętności miękkie. Poprawiły moje zdolności autoprezentacji, sprawiły, że jestem bardziej komunikatywny oraz znacząco ułatwiły rozmowę rekrutacyjną. Kurs oferował możliwość rozmowy z osobami rekrutującymi co zwiększyło zrozumienie tej drugiej strony – rekruterów, jak działają oraz dlaczego czasem zadają trudne i abstrakcyjne pytania.

Najważniejszą umiejętnością nabytą na kursie moim zdaniem jest zadawanie pytań. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy przyspieszyłem tą umiejętnością swoją prace i zdobywanie wiedzy. Wszystkie poznane i nabyte umiejętności na kursie w większym, lub mniejszym stopniu wykorzystuje na co dzień w swojej pracy.

Czas kursu to był najbardziej intensywny okres zdobywania wiedzy w całej mojej karierze programistycznej. Cieszę się, że miałem możliwość uczestnictwa w kursie. Zdecydowanie było warto :)”

 


Patryk Wisniewski
wisniewskii.patryk@o2.pl
nick:Wiśnia

„Kurs pomógł mi się przygotować do zawodu programisty nie tylko w aspektach technicznych, ale także w kompetencjach miękkich. Dzięki uczestnictwu w programie nauczyłem się przede wszystkim jak tworzyć oraz planować aplikacje, a przede wszystkim skąd czerpać potrzebne informacje. Ta wiedza bardzo mi się przydała na rozmowy rekrutacyjne.  

Aktualnie pracuje w firmie COIG S.A. jako programista .Net. Obecnie zajmuje się tworzeniem projektu w technologii ASP.NET .NET Framework oraz zapoznaje się z Reporting Services. W przyszłości jeśli będę miał taką możliwość chciałbym specjalizować się w aplikacjach tworzonych przy użyciu ASP.NET Core.

 Jeśli ktoś zapyta się mnie czy warto uczestniczyć w tym szkoleniu to odpowiem zdecydowanie że tak.”

 

 

 

 


Niko Sääski
niko.benjam.saaski@gmail.com

„Najlepszą częścią kursu była praca w grupie oraz dzielenie się pomysłami, wątpliwościami i podejściem do programowania. Do tej pory uczyłem się go sam i zobaczenie, jak różne osoby mogą podchodzić do takiego samego zadania w zupełnie inny sposób, było dla mnie bardzo interesujące.

Firma nie postrzegała też mojej ograniczonej znajomości języka polskiego jako problemu, a zarówno nauczyciele, jak i pozostali uczniowie nie wahali się porozumiewać po angielsku, kiedy tylko było to potrzebne. Inne firmy w okolicy nie przyjęły mnie na kursy z powodu moich ograniczeń językowych.

Nauczyciele posiadali wysoki poziom wiedzy fachowej i chętnie pomagali w nauce nawet poza godzinami zajęć. Tematy omawiane na kursie łączyły materiał, który studiowałem wcześniej z zupełnie nowymi dla mnie zagadnieniami. W każdym razie myślę, że nawet powtarzanie tego, co poznałem już wcześniej sprzyja nauce i sądzę, że podczas kursu wiele się nauczyłem..”

 

 


Łukasz Kruszelnicki

Łukasz Kruszelnicki

„Praca zespołowa, GIT, podejście biznesowe w IT – to kilka dodatkowych umiejętności których mogłem się nauczyć obok biblioteki Reacta i Node.js. Kurs poprowadzony przez ludzi z pasją do kodowania i duża dawką poczucia humoru. Z czystym sumieniem mogę polecić Corealate wszystkim tym którzy chcą wystartować w świat  IT oraz nauczyć się dobrych nawyków w samokształceniu..”

 

 

 

 

 

 


Michał Fidler

„Trenerzy Corealate stworzyli w trakcie szkolenia przestrzeń, w której mogłem swobodnie zadawać pytania, a miałem ich czasem naprawdę dużo. Odpowiadali z cierpliwością, otwartością i zaangażowaniem. Pracując z Bartkiem, Żółwiem, Koniem i Drażą czułem, że faktycznie zależy im na tym, żeby jak najlepiej i jak najskuteczniej nauczyć mnie programowania, że to nasz wspólny cel. Ich zaangażowanie było mobilizujące i dawało energię, która była bardzo potrzebna do intensywnej pracy, jaką dla nas przygotowali. Dobrze wspominam naszą współpracę. Dzięki”

 

 

 

 

 


Marcin Domurad

„Wszechstronny kurs, na którym oprócz samej technologii i frameworków, prowadzący uczą podstaw budowy nowoczesnych, skalowalnych i testowalnych aplikacji, a także wpajają uczestnikom podstawy myślenia biznesowego i przybliżają codzienną pracę programisty.

Kurs jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które uczyły się samodzielnie i szukają miejsca gdzie rozwiną i ukierunkują swoją wiedzę.”

 

 

 

 

 

 


Piotr Rzeźnik

„Chciałbym zacząć od podziękowania za  możliwość udziału w szkoleniu. Szkolenie było świetne i bardzo merytoryczne, a to wszystko dzięki doświadczonym trenerom i reszcie osób, które brały udział.
Szkolenie czy tez kurs wyróżniał się tym, ze nie był w 100% nastawiony strictce na rzeczy techniczne związane z technologią. Bardzo ważnym aspektem była „filozofia” developmentu, uświadomiłem sobie wtedy, że właśnie to różne od konkurencji podejście trenerów poszerzyło mój zakres rzeczy, o których zacząłem myśleć. Mam tu na myśli, że na problemy i sposoby ich rozwiązania zacząłem patrzeć w sposób czy to rozwiązanie mimo to będzie tak samo skuteczne przy większej skali tego problemu czy nie.

Szkolenie bardzo mi pomogło w procesie rekrutacji, ponieważ byłem o tyle w lepszej sytuacji od reszty kandydatów, że posiadałem nie tylko wiedzę techniczną z danej technologii, ale byłem przygotowany już do płynnego wpadnięcia we flow pracy. Mam tu na myśli, że kurs pozwolił mi zrozumieć wiele procesów wewnątrz zespołu i scrumowych.

Obecnie pracuje na stanowisku Junior Fullstack .Net/Angular w jednej z większych firm w Polsce. Na co dzień zajmuje się developmentem głównie w tych dwóch technologiach jak również aktywnie uczestniczę w procesach planowania w projekcie.

Teraz jak już jestem w branży i widzę jak ona żyje/funkcjonuje „od kuchni”, to wiem, że ta ścieżka zawodowa była właściwa. Swoją przyszłość widzę w branży IT ale już na innym stanowisku niż junior.
Z całego serca mogę polecić ten kurs jak i również prowadzących. Są to wielcy profesjonaliści i ludzie z pasją.”


Bartosz Niezgodzki

Bartosz Niezgodzki

„Przed szkoleniem ponad rok uczyłem się samodzielnie, problemem z taką nauką jest to, że mimo ogromu informacji w internecie jesteś zamknięty w przestrzeni swoich wyobrażeń, nie masz bezpośredniego  kontaktu z doświadczonymi osobami, które naprowadzą Cię na właściwą drogę oraz nie masz odniesienia jak pracują inni na podobnym etapie rozwoju. Sposób takiej nauki mocno odbiega od warunków panujących w docelowej pracy programisty. Podczas szkolenia trenerzy próbowali jak najwierniej zasymilować sposób pracy jaki występuje w projektach IT. Dzięki temu już od początku mogliśmy się poczuć tak jakbyśmy już byli developerami.

Takie warunki przełożyły się na szybszą naukę, odnoszę wrażenie, że w 3 miesięcy nauczyłem się więcej niż podczas ponad roku samodzielnej nauki w domu. Dużą zaletą szkolenia są trenerzy z wieloletnim stażem, którzy potrafią nauczyć myślenia i podejścia jakie powinien mieć programista bez względu na język programowania. Po kursie czuje się dużo pewniej z nowymi technologiami i wiem jak przeprowadzić większy projekt od planowania do realizacji zarówno samodzielnie jak i w zespole z wykorzystaniem git’a ;)”